Zubný röntgen

Zubná ambulancia Prešov Dental Clinic je vybavená moderným röntgenovým prístrojom, ktorý umožňuje pacientom zhotovenie širokej škály vysokokvalitných 2D a 3D snímok zubov, čeľustí, TMK a prínosových dutín.

2D zubný röntgen

2D zubný röntgen predstavuje dvojdimenzionálnu snímku, na ktorej je možné pozorovať stav zubov, koreňov, kostí a všetkých prítomných štruktúr. Tento typ röntgenu má nevyhnutnú úlohu v rámci základného stomatologického vyšetrenia a diagnostiky a mal by byť súčasťou pravidelnej preventívnej prehliadky. Pri špecializovaných zákrokoch, akými sú napríklad implantácie, však nie je 2D röntgen postačujúci, nakoľko štruktúry, ktoré sú za sebou, sa na takejto snímke prekrývajú. 

3D zubný röntgen

3D zubný röntgen predstavuje trojrozmernú snímku vyšetrovanej oblasti. Stomatológ si na takejto snímke vie pozrieť poškodený zub, alebo akúkoľvek inú štruktúru z ktorejkoľvek strany, pričom môže vidieť uloženie zubov a ich koreňov, korene a koreňové kanáliky, prítomnosť a veľkosť rôznych patologických útvarov, kvalitu kosti, uloženie neprerezaných zubov, priebeh nervového kanála, čeľustné dutiny ako aj čeľustné kĺby. 3D röntgen je mimoriadne prínosné vyšetrenie, keďže tieto informácie pomáhajú k správnej diagnostike a stanoveniu liečebného plánu.

PrešovDental

Zubná ambulancia Prešov

Sledujte nás

Sledujte aktuality na našich sociálnych profiloch