Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je moderná liečebno-preventívna metóda, ktorej cieľom je zachovanie vlastných zubov v ústach po celý život. Najzákladnejšie a najúčinnejšie formy starostlivosti o chrup, sú preventívne prehliadky u zubného lekára a kvalitne vykonávaná domáca aj profesionálna ústna hygiena. Hoci sa môžete akokoľvek snažiť, niekedy len domáce čistenie ustnej dutiny nemusí stačiť. 

Vtedy prichádza na rad profesionálna dentálna hygiena, ktorej cieľom je zlepšiť  celkové zdravie, predchádzať zubným kazom a iným ochoreniam v dutine ústnej, medzi ktoré patria najmä zápaly ďasien – paradentóza, zubný kameň, plak či pigmentové škvrny.
V našej klinike Prešov Dental Clinic Vás oboznámime so správnou starostlivosťou o zuby, vhodnymi pomôckami na dentálnu hygienu a naučíme vás ich správne používať. 

Profesionálna dentálna hygiena zahŕňa:

  • Kompletné vyšetrenie chrupu a vstupnú analýzu stavu pacienta
  • Šetrné a precízne čistenie zubného kameňa ultrazvukom a ručnými kyretami
  • Odstránenie pigmentácií pomocou pieskovania metódou Air flow 
  • Fluoridáciu a leštenie zubnej skloviny
  • Inštruktáž správnej ústnej hygieny 

Pravidelnú návštevu našej dentálnej hygieny Vám odporúčame 2 krát do roka, každých 6 mesiacov. Dentálna hygiena trvá približne 45-60 minút a počas nej sa pacientovi odstraňuje zubný kameň a povlak, čo zabezpečuje základ k prevencii pred zubným kazom, parodontózou a sfarbovaním zubov. Pri vyšetrení sa zistia aj najmenšie poškodenia skloviny, čo pomáha Vašim zubom udržať sa v čo najlepšom stave po dlhý čas.

Pomocou profesionálnej dentálnej hygieny a spolu s našimi odborníkmi docielite zdravé a krásne zuby, ktoré vám vydržia celý život. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať!

PrešovDental

Zubná ambulancia Prešov

Sledujte nás

Sledujte aktuality na našich sociálnych profiloch