Záchovná stomatológia

Čo je záchovná stomatológia

Úlohou záchovnej stomatológie je udržať vaše zuby čo najdlhšie zdravé. Do záchovnej stomatológie spadajú jednoduché i komplikovanejšie úkony, medzi ktoré patria pravidelné preventívne prehliadky, ošetrenia zubných kazov a koreňových kanálikov či pečatenie detských zúbkov. Cieľom týchto ošetrení je zachovať samotný zub,  jeho funkciu a tiež predísť ďalším problémom so zubami. 

Medzi najčastejšie ochorenie zubov patrí zubný kaz. Zuby postihnuté zubným kazom, odštiepené alebo zlomené zuby sa rekonštruujú rôznymi metódami s maximálnym rešpektovaním ich estetickej stránky. 

Služby záchovnej stomatológie

V ponuke zubnej ambulancie Dental Center Prešov máme široké spektrum služieb záchovnej stomatológie pričom k najčastejším úkonom patrí: 

  • Ošetrenie a odstránenie zubného kazu a zubné výplne (plomby)
  • Zrekonštruovanie zubov pomocou inlay, onlay, overlay a faziet
  • Ošetrenie zubov po úrazoch
  • Ošetrenie koreňových kanálikov 
  • Pečatenie detských zubov 
  • Profesionálna dentálna hygiena
  • a veľa ďalších. 

Prevencia 

Prostredníctvom záchovnej stomatológie sa snažíme predísť ochoreniam zubov a preto je pri starostlivosti o zuby mimoriadne dôležitá prevencia a správna ústna hygiena. Pravidelnými prehliadkami a používaním správnych techník a hygienických pomôcok môžu vaše zuby vydržať zdravé až do veľmi vysokého veku. 

Ak však už dôjde k poškodeniu zubu, či už v dôsledku zanedbania ústnej hygieny, nesprávnej životosprávy, alebo keď sa organizmus prirodzenými protilátkami nedokáže brániť proti vzniku zubných kazov, snažíme sa ho ošetriť s veľkým dôrazom na jeho funkciu, anatómiu a estetiku. Na našich pacientoch nešetríme a preto používame kvalitné dentálne materiály.

Vaše zuby sú to najlepšie čo máte! Starajte sa preto o ne najlepšie ako viete. Ak hľadáte riešenie pre problém s vašimi zubami, neváhajte nás kontaktovať. 

Vstupnú konzultáciu máte zadarmo. 

PrešovDental

Zubná ambulancia Prešov

Sledujte nás

Sledujte aktuality na našich sociálnych profiloch